سئو وب سایت

سئو وب سایت

سئو وب سایت

موقعیت بالای یک وب سایت در صفحه نخست موتورهای جستجو مانند گوگل باعث بهتر دیده شدن آن وب سایت توسط کاربران می گردد. بطور قطع وب سایت هایی که در صفحه اول قرارگرفته اند شانس بالایی برای رسیدن به اهدافشان خواهند داشت ، به این فرآیند سئو وب سایت گفته میشود.

وب سایت هایی که در صفحات دوم و سوم هستند گاهی اوقات دیده می شوند و وب سایت هایی که در صفحه چهارم پایین تر باشند، عملاشانس بسیار کمتری برای مورد توجه کاربران قرار گرفتن خواهند داشت. بر اساس آمارهای موجود ، هشتاد درصد از کسانی که وارد وب سایت شما خواهند شد از راه نتایج جستجو در صفحات اول و بیست درصد از طرف صفحاتپایین تر می باشند. میتوان به جرات گفت وب سایت هایی که در صفحه نخست قرار گرفته اند از بابت اعتبار و قدمت نسبت به سایت های در صفحه پایین تر در ردیف بالاتری می باشند.

سئو وب سایت
سئو وب سایت (بهینه سازی وب سایت در گوگل) یکی از گرایش های بازاریابی است و تمرکز آن بر موضوع دیده شدن در نتایج موتورهای جستجو می باشد. سئو وب سایت دربرگیرنده تمام پارامترها و اقداماتی است که شما برای کسب رتبه بهتر و بالاتر در گوگل و سایر موتورهای جستجو , افزایش ترافیک ورودی به سایت و آگاه شدن موتورهای جستجو از وب سایتتان باید انجام دهید. جنبه‌های بسیاری برای سئو وب سایت میتوان برشمرد منجمله :

– منحصر به فرد بودن مطالب وب سایت و انتشار اصولی مطالب

(برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تولید محتوا را در همین وب سایت مطالعه کنید.)

– تبادل مطالب خود با سایر سایت ها

– برقراری رابطه با همکاران

–  اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی

– بهینه سازی وب سایت برای کلمات کلیدی و کاوش در کلمات مهم و اساسی

– ساخت لینک های داخلی

– گرفتن بک لینک از سایت های مرتبط

اکثر ترافیک وب توسط موتورهای جستجو عمده مثل گوگل، بینگ و یاهو انجام میشود. اگرچه رسانه‌های اجتماعی و گونه ها دیگر ترافیک‌ها در ایجاد بازدیدکننده به وب‌سایت شما تأثیر دارند، اما موتورهای جستجو اصلی‌ترین طریق هدایت برای کاربران اینترنتی هستند.
موتورهای جستجو با توجه به محتوای ارائه‌شده و مقالات انتشار یافته شما ، ترافیک هدفمندی برای کاربران و مخاطبینی که آن را جستجو می‌کنند، فراهم می‌کند. اگر موتورهای جستجو نتوانند سایت شما را پیدا کنند و یا شما نتوانید مطالب خود را به پایگاه داده‌های آن‌ها اضافه کنید، فرصت‌های غیر قابل باور را برای ایجاد ترافیک در سایتتان از دست خواهید داد.
جستجوی پرس‌وجوها ،  کلماتی که کاربران در جعبه جستجو تایپ می‌کنند، ارزش فوق‌العاده‌ای را برای شما دارند. تجربه مبین اینست که ترافیک موتور جستجو می‌تواند مایه موفقیت و یا شکست یک سازمان شود.  ترافیک هدفمند به یک وب‌سایت می‌تواند باعث تبلیغات، درآمد و  بازار عرضه بی‌نظیرو بدون رقیب بودن در بازاریابی را فراهم کند. فلذا سرمایه‌گذاری در سئو وب سایت و بهینه ‌سازی سایت برای موتورهای جستجو از جمله گوگل می‌تواند نرخ استثنایی از مراجعت سرمایه را در مقایسه با انواع دیگر روش‌های بازاریابی برای شما به ارمغان آورد.

seo
اگرچه موتورهای جستجو هوشمندند، اما آن‌ها هنوز هم احتیاج به کمک دارند. موتورهای جستجو اصلی همش به دنبال بهبود فنّاوری‌شان جهت خزیدن در وب به‌صورت عمیق‌تر و برگشت دادن نتایج بهتری برای کاربران هستند. بااین‌حال، محدودیت هایی در باره اینکه چطور موتورهای جستجو عمل کنند وجود دارد. اگرچه بهینه ‌سازی و سئو وب سایت به‌صورت صحیح می‌تواند برای شما هزاران بازدیدکننده و افزایش توجه مخاطبین بسیاری به بار آورد، ولی حرکت اشتباه می‌تواند باعث مخفی شدن و یا دفن سایت در اعماق نتایج جستجو (که در دیدن حداقل است) شود.
علاوه برساخت محتوای در دسترس برای موتورهای جستجو، سئو وب سایت در ضمن آنچنان موجب افزایش رتبه‌بندی محتوای  وب سایت شما خواهد شد که دران موتورهای جستجو به‌ آسانی آن را پیدا خواهند کرد. اینترنت به‌طور فزاینده‌ای در حال تبدیل‌شدن به رقابت است و شرکت‌هایی که از سئو وب سایت و قوانین آن پیروی می‌کنند برتری عمده‌ای در جذب بازدیدکننده و مشتری دارند.