تبلیغات شبکه های اجتماعی

تبلیغات شبکه های اجتماعی

تبلیغات شبکه های اجتماعی

به فرآیند جلب توجه مخاطبان و کاربران در راستای اهداف تجاری و بازاریابی محصولات و خدمات از طریق شبکه های اجتماعی ،  بازاریابی و تبلیغات شبکه های اجتماعی گفته می شود. تبلیغات در شبکه های اجتماعی می تواند با اهداف برند سازی و معرفی برند یا فروش محصول و یا هدایت کاربران به وب سایت صورت پذیرد.

در کمپین های تبلیغاتی این نوع از بازاریابی تمام تلاش بر آن است که محتوای جذابی برای مخاطبان و مشتریان احتمالی تولید و منتشر شود تا باعث ایجاد یک واکنش مطلوب شود. معمولا در صورت اجرای اصولی کمپین های تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی ، پیام بازاریابی شما به سرعت از طریق کاربران به اشتراک گذاشته می شود و یک کمپین بازاریابی ویروسی در شبکه های اجتماعی شکل می گیرد.

تبلیغات و بازاریابی در شبکه های اجتماعی به مانند تبلیغات دهان به دهان از نوع الکترونیکی است که باعث می شود تا ارزش و اعتبار پیام بازاریابی شما بسیار چشمگیرتر از سایر حالات باشد.

چون در این نع بازاریابی اطلاعات و تبلیغات از جانب آشنایان، دوستان و یا اشخاصی است که به آنها اعتماد داریم ، مشتریان جدیدتر بسیار ساده تر به تبلیغ شما اعتماد می کنند .چرا که انتشار و اشتراک گذاری پیام شما از طریق دوستان و آشنایان بوده و  این به معنی تایید شدن پیام شما توسط یک فرد آشناست.

نظریه های تبلیغات

 

این روز ها دسترسی به بسیاری از شبکه های اجتماعی از طریق موبایل بسیار ساده تر و همه گیر می باشد. این موضوع  باعث شده تا در حال حاضر اجرای کمپین های تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی که برنامه های موبایل آنها محبوبیت بیشتری دارد موفقیت بهتر و سریعتری را در اغلب موارد به همراه داشته باشد. از نمونه موفق ترین شبکه های اجتماعی موبایل می توان به اینستاگرام ( Instagram ) اشاره نمود که یک شبکه اجتماعی کاملا موبایلی است و این روزها شاهد فعالیت برند های مطرح کشور در این شبکه ی اجتماعی هستیم.

موفقیت کمپین های بازاریابی در شبکه اجتماعی اینستاگرام به حدی بالاست که بازاریابی اینستاگرامی خود تبدیل به یک شاخه تخصصی از بازاریابی شبکه های اجتماعی گردیده است.

تلگرام نیز یکی از برنامه های محبوب و پرطرفدار رایج بین ایرانیان است که شما میتوانید با ایجاد گروه و یا کانال تعداد زیادی از مخاطبین را داشته باشید.از طریق تلگرام میتوانید نمونه محصولات یا خدمات خود را معرفی کنید و یا در مواقعی اخبار، اطلاعیه ها و یا فرصت های ویژه فروش را به اطلاع مخاطبین برسانید.

از طریق شبکه های اجتماعی در تعامل کامل با مشتریان سابق و یا مشتریان آینده خود هستید. با ایجاد نظر سنجی و فرم های دیگر میتوانید از نظرات مخاطبین خود اطلاع پیدا کنید.

برای تبلیغات در شبکه های اجتماعی میتوانید با ما در تماس باشید.