تبلیغات در تلویزیون

تیزر های تلویزیونی که به آن ” آگهی مستقیم” نیز می گویند . تبلیغات معمول تلویزیونی است که حداقل زمان آن ۱۵ ثانیه است. به عبارتی اگر صاحب آگهی(کارفرما) تیزر هایی کمتر از ۱۵ ثانیه در نظر داشته باشد نیز باید هزینه ۱۵ ثانیه را متقبل شود. این هزینه که به آن “تعرفه آگهی” می گویند. بنا به کانال پخش، زمان پخش، ماه پخش، برنامه تلویزیونی و طبقه آن، نوع قرارداد با صدا و سیما، موقعیت آگهی در “باکس تبلیغاتی” و… متفاوت است. 

تبلیغات در تلویزیون

آگهی‌ پیش از پخش : آگهی‌های “پیش از پخش” (Pre-roll)‌ اصطلاحی است که هم در عرصه رادیو تلویزیونی و هم در عرصه وب به کار می رود. آگهی‌هایپیش از پخش” به آگهی‌هایی اطلاق می‌شود که پیش از برنامه اصلی مورد پخش به نمایش در می‌آیند و مخاطب جبرا” باید ان‌ها را تماشا کند و به عبارت بهتر انتخاب دیگری ندارد. آگهی‌های “پیش از پخش” بین ۱۰ تا ۱۵ ثانیه طول می‌کشند.

آژانس‌های تبلیغاتی معتقدند آگهی‌های “پیش از پخش” به سه دلیل از سایر گونه‌های آگهی بهتر هستند:

  1. مخاطب مجبور به تماشای آن‌هاست
  2.  مخاطب خودش انتخاب کرده که فیلم را ببیند و بنابراین احتمالا یک مخاطب تخصصی است (آگهی هم برایش معنادار می‌شود)
  3.  (در حوزه وب) تعاملی بودن این نوع از آگهی‌ها، امکان کلیک خوردن خود اگهی هم وجود دارد  

زیرنویس: همانطور که از نام این نوع از آگهی بر می آید، به صورت نوشتار در بخش زیرین کادر، حین یک برنامه تلویزیونی حداکثر ۲ بار و با فاصله زمانی حداقل ۵ دقیقه، به مدت ۱۵ ثانیه پخش می شود. در ایران امکان استفاده از تصویر در زیرنویس وجود ندارد. امکان نمایش لوگوی سازمان در زیرنویس وجود ندارد. امکان به کارگیری رنگهای متنوع همراه با ترام در زیرنویس وجود ندارد. جهت حرکت زیرنویس تلویزیونی حتما باید از سمت چپ به سمت راست باشد.(امکان ورود از بالا و یا برعکس وجود ندارد). کلمات انگلیسی اجازه نمایش ندارد.

رپرتاژ آگهی در تلویزیون که به آن” گزارش آگهی” نیز می گویند، گونه ای دیگری از تبلیغات تلویزیونی است که به مدت  حداقل ۱۲۰ ثانیه به معرفی سازمان، تاریخچه، اهداف و سیاست ها، محصولات، فرایند ها، کانال های توزیع و فروش و… می پردازد.

آگهی دعوت به تماشا: این نوع از آگهی قبل از شروع برنامه اصلی و در خارج از باکس تبلیغاتی، شما را به دیدن برنامه دعوت می کند، همچنین می تواند در بین باکس تبلیغاتی، شما را به دیدن ادامه برنامه دعوت کرده و یا به عنوان اولین تبلیغ پس از پایان برنامه اصلی تلویزیون و قبل از شروع باکس تبلیغاتی، آرزوی لذت بردن از برنامه پخش شده را برای شما کند. حداکثر مدت این نوع از آگهی نیز ۱۵ ثانیه و  موقعیت آن قبل، بین و بعد از برنامه هاست.

آرم آگهی: (نشان آگهی)، قبل از شروع باکس تبلیغاتی تصویری (بدون گفتار) به مدت ۶ ثانیه به همراه لوگوی صدا و سیما به معرفی سازمان و یا محصولات آن می پردازد که اصطلاحا به آن آرم آگهی، “نشان آگهی” یا “آرم استیشن” گویند.

تبلیغات در تلویزیون

حک آرم: حین برنامه تلویزیونی، امکان نمایش لوگوی سازمان ها در گوشه سمت راست کادر تلویزیونی به مدت ۱۵ ثانیه وجود دارد که به این نوع از تبلیغات “حک آرم” گویند. این امکان دو بار در طول یک برنامه و با فاصله زمانی حداقل ۵ دقیقه میسر است.

برنامه های مشارکتی: برنامه های تبلیغاتی غیر مستقیم است که محصولات یک یا چند سازمان در آن به صورت غیر مستقیم تبلیغ می شود مانند یک برنامه آشپزی.

آگهی های رادیویی : نیز از طریق رسانه فراگیر رادیو و حداقل به مدت ۱۰ ثانیه پخش می شوند.

برای مشاوره در زمینه تبلیغات و بازاریابی با ما تماس بگیرید.